Po punkty do Pińczowa

Już w najbliższą niedzielę, w meczu 17 kolejki o mistrzostwo 4 ligi, ŁKS jedzie na bardzo trudny teren do Pińczowa, gdzie podejmie ich tamtejszą Nidę. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 15:00.

ŁKS po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Staszowie ( 2:0 ) jedzie do Pińczowa z dużymi nadziejami na wywiezienie z terenu rywala kolejnego dobrego wyniku. Ekipa z Ponidzia w poprzednim sezonie grała na 3-ligowych boiskach, jednak nie zdołała zapewnić sobie ligowego bytu i w tym sezonie w 4 lidze jest jedynym spadkowiczem. Niestety, do tego meczu ŁKS przystąpi mocno osłabiony. Za kartki pauzował będzie Michał Pustuła, który z Pogonią zagrał dobry mecz, a ciągle niedysponowani są Albert Brudek i Damian Piotrowicz, niepewny jest też występ Piotra Markowicza.

Wracając jednak do samego meczu zapowiada się on z wielu względów bardzo ciekawie. Piłkarze z Pińczowa zapewne po jesiennej porażce 1:3 w Łagowie będą pałać chęcią rewanżu na własnym terenie, czego jednak zawodnicy naszego klubu nie zamierzają im ułatwiać. Obie ekipy rozpoczęły także rundę rewanżową od zwycięstw i zapewne dobrą passę będą chciały kontynuować, tym bardziej, że oba zespoły mają w tej rundzie bardzo konkretne cele. Otóż Nida walczy o awans do III ligi, a ŁKS o utrzymanie w IV lidze. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w naszym zespole występuje dwóch zawodników w przeszłości silnie związanych z Pińczowem. Mowa tu o Konradzie Majcherczyku i pozyskanym przed tą rundą bezpośrednio z Nidy Łukaszu Rechowiczu.

Historia pojedynków ŁKS-u Łagów z Nidą Pińczów nie jest zbyt bogata. Do tej pory ŁKS mierzył się ze swoim niedzielnym rywalem pięć razy. Pierwszy mecz okazał się od razu najbrutalniejszym zderzeniem z tym rywalem, ponieważ ŁKS został rozbity na jego terenie aż 7:0. Kolejne trzy pojedynki to trzy kolejne porażki. Jednak obecna kampania ŁKS-u dała mu upragnione pierwsze zwycięstwo z tym rywalem. ŁKS wygrał na jesieni w Łagowie 3:1. Oto statystyka pojedynków pomiędzy naszymi ekipami:

Sezon 2011/2012 Nida- ŁKS 7:0 w rewanżu 1:0 dla Nidy

Sezon 2012/2013 Nida- ŁKS 3:1 w rewanżu 3:1 dla Nidy

Sezon 2014-2015 ŁKS- Nida 3:1 rewanż 29.03.2015

Ogólny bilans ŁKS-Nida: ŁKS 1 zwycięstwo, Nida 4 zwycięstwa; bilans bramek 5:14.

Patrząc na te statystyki ŁKS czeka ciężka przeprawa, i podobnie jak z Pogonią Staszów można założyć, że w tym pojedynku poznamy zwycięzcę. Liczymy na to, że tą zwycięską ekipą będzie nasza drużyna.

Trzymajmy kciuki za naszych zawodników!